Poszukiwanie stabilizacji: Polonia Warszawa

Polonia Warszawa jest klubem który w przeszłości sięgał po tytuły mistrzowskie, przez lata drużyna grała w polskiej Ekstraklasie wielokrotnie wywalczając awanse do europejskich pucharów. Właśnie w drużynie Polonii Warszawa startował do wielkiej kariery Emmanuel Olisadebe który w późniejszych latach był jednym z wiodących zawodników ateńskiego Panathinaikosu. 

W której lidze występują piłkarze 'Czarnych Koszul’? 

Polonia Warszawa w sezonie 2012/2013 po raz ostatni grała w piłkarskiej Ekstraklasie, piłkarsko drużyna prezentowała się bardzo dobrze jednak wokół klubu zaczęły narastać czarne chmury związane z licencją dla drużyny. W sezonie 2013/2014 klub zagrał w IV lidze na licencji MKS-u Polonii Warszawa, którego misją do tej pory było szkolenie młodzieży. 

W okresie 2013- 2015 drużyna powoli odbudowywała się, osiągając awanse do III oraz do II ligi. W okresie 2016- 2019 drużyna balansowała pomiędzy II i III ligą. 5 marca 2020 r. nowym właścicielem drużyny został Gregoire Nitot który przejął pakiet kontrolny akcji klubu, zaś wraz z dniem 19 marca 2020 r. Francuz został prezesem klubu. W sezonie 2021/2022 Polonia wywalczyła ponownie awans do II ligi, stało się to kosztem Legionovii Legionowo. 

Jakie są dalsze perspektywy rozwoju Polonii Warszawa? 

Po dziewiętnastu rozegranych kolejkach II ligi w sezonie 2022/2023 Polonia Warszawa zajmuje wysokie trzecie miejsce. Straty punktowe do liderującej Kotwicy Kołobrzeg oraz do zajmującego drugie miejsce KKS-u Kalisz nie są duże i 'Czarne Koszule’ pozwalają wierzyć że kolejny awans jest możliwy. Włodarze Polonii zdają sobie sprawę z faktu że należy tworzyć drużynę na przyszłość, dlatego też zakontraktowali Pawła Tarnowskiego, strzelca ostatniego gola dla Polonii w rozgrywkach Ekstraklasy od którego młodzi poloniści mogą bardzo wiele się nauczyć. Na chwilę obecną 'Czarne Koszule’ podążają w bardzo dobrym kierunku, ich ambicje sięgają awansu do I Ligi i osiągnięcia w niej co najmniej środka tabeli, z czasem zaś będą chcieli włączyć się w walkę o promocję do Ekstraklasy. 

Scroll to Top