Elana pokazała klasę

Beniaminek z Torunia zasłużenie wygrał w Pruszkowie. Katem Znicza okazał się Filip Kozłowski, który ustrzelił dublet.

W pierwszej połowie Elana zdominowała gospodarzy. Na bramkę pruszkowian raz po raz sunął atak. Najaktywniejsi byli skrzydłowi, ale bohaterem okazał się Kozłowski. Napastnik Elany kilka razy główkował wprost w Piotra Misztala, ale miał tyle sytuacji, że zdążył właściwie nastawić celownik. Najpierw wykorzystał centrę Mateusza Stąporskiego, a następnie Dominika Kościelniaka. Do przerwy było 2:0 dla Elany.

Początkowy kwadrans drugiej połowy upłynął pod znakiem przewagi Znicza. Gospodarze oddali kilka strzałów, ale żaden nie był w stanie zaskoczyć Bartosza Mrozka. Znicz nie miał sił na nic więcej i od 60 minuty na placu gry znowu rządzili Elanowcy. Beniaminek z Torunia wygrał 2:0. W pełni zasłużenie.

W sobotę 4 sierpnia o 19:10 Znicz zagra w Łodzi z Widzewem.

28.07.18, 18:00 - Pruszków
II liga: Znicz Pruszków - Elana Toruń 0:2 (0:2)
Bramki: Kozłowski 32, 35
Znicz: 12. Piotr Misztal - 4. Marcin Bochenek, 6. Piotr Klepczarek, 5. Adrian Rybak, 19. Marcin Rackiewicz - 22. Jakub Kabala, 15. Przemysław Kocot (73, 11. Marcin Smoliński), 14. Adrian Małachowski, 10. Maciej Machalski (46, 18. Karol Podliński), 21. Paweł Tarnowski (46, 13. Patryk Kubicki) - 9. Dariusz Zjawiński