Derby dla Znicza. Do utrzymania jeden krok

Znicz wygrał 2:0 w Legionowie i przedłużył swoje nadzieje na utrzymanie w II lidze.

W przekroju całego spotkania pruszkowianie byli lepszym zespołem od zdegradowanej Legionovii. W 35 minucie Karol Podliński skorzystał z podania aktywnego Patryka Kubickiego i bez problemów pokonał Mateusza Kochalskiego. W drugiej połowie Paweł Tarnowski dobił Novię, odnajdując się w podbramkowym zamieszaniu.

W ostatniej kolejce (2 czerwca o 17:00) Znicz podejmie ROW. Do utrzymania wystarczy pruszkowianom zwycięstwo. Tylko tyle i aż tyle.

26 maja 2018, 17:00 - Legionowo
II liga: Legionovia Legionowo - Znicz Pruszków 0:2 (0:1)
Bramki: Karol Podliński 35, Paweł Tarnowski 74
Legionovia: 1. Mateusz Kochalski - 16. Mikołaj Grzelak, 24. Bartosz Waleńcik, 18. Klemen Nemanic (21, 4. Tomasz Wojcinowicz), 27. Konrad Trzmiel - 77. Mateusz Leleno, 28. Konrad Zaklika, 19. Luka Janković (46, 14. Patryk Koziara), 11. Wojciech Szumilas, 9. Eryk Więdłocha (59, 7. Przemysław Rybkiewicz) - 26. Mario Vasilj (46, 8. Grzegorz Mazurek)
Znicz: 12. Piotr Misztal - 15. Konrad Budek, 5. Adrian Rybak, 6. Piotr Klepczarek, 2. Marcin Wasielewski - 20. Paweł Tarnowski, 8. Mateusz Długołęcki, 17. Adrian Małachowski, 10. Maciej Machalski (70, 11. Marcin Smoliński), 13. Patryk Kubicki (83, 21. Jakub Zagórski) - 18. Karol Podliński (56, 14. Mateusz Stryjewski)