Znicz rozbity w końcówce

Drugi mecz pod wodzą Michała Kalety i druga porażka. Osłabiony Znicz przegrał 1:3 w Tarnobrzegu.

W obu drużyn dały o sobie znać trudy sezonu. W Siarce brakowało pięciu piłkarzy, zaś w Zniczu czterech. Z różnych powodów, w przypadku pruszkowian przede wszystkich dyscyplinarnych. W pierwszej połowie sytuacje z obu stron były nieliczne. Najlepszą miał w 40 minucie Marcin Smoliński, który trafił w boczną siatkę.

W 65 minucie Siarkowcy objęli prowadzenie. Jakub Księżniakiewicz wpakował piłkę do siatki gości po centrze Kamila Raduljego z rzutu rożnego. Odpowiedź Znicza była natychmiastowa. W 67 minucie spod końcowej linii Marcin Rackiewicz podał do Karola Podlińskiego, który z kilku metrów doprowadził do wyrównania. Końcówka miała jednego bohatera. Był nim Radulj. Najpierw przymierzył z rzutu wolnego, a chwilę później w dziecinny sposób ograł Adriana Rybaka i technicznym strzał pokonał Dominika Kalinowskiego.

W sobotę 19 maja o 19:00 Znicz podejmie Rozwój Katowice. Będzie to mecz z gatunku tych o życie.

12.05.18, 16:00 - Tarnobrzeg
II liga: Siarka Tarnobrzeg - Znicz Pruszków 3:1 (0:0)
Bramki: Księżniakiewicz 65, Radulj 86, 90 - Podliński 67
Znicz: D. Kalinowski - Długołęcki, Klepczarek, Rybak, Rackiewicz - Budek, Machalski, Smoliński (81 Faliszewski), Podliński (79 Zagórski), Stryjewski (75 Włodyka) - Czarnowski (84 Kinast)