Krok bliżej utrzymania

W starciu byłych I-ligowców Znicz Pruszków pewnie pokonał Wisłę Puławy. Podopieczni Dariusza Żurawia wygrali 3:0 i przybliżyli się do utrzymania.

W pierwszej połowie było więcej walki niż składnych akcji. Obie drużyny próbowały szukały okazji do napoczęcia rywala przede wszystkim po stałych fragmentach gry, ale skończyło się na chęciach. W końcówce pierwszej połowy Niklas Zulciak zmarnował wyborną sytuację.

W 56 minucie pruszkowianie znaleźli sposób na pokonanie Sebastiana Madejskiego. Po akcji Pawła Tarnowskiego piłkę do siatki gości wpakował Patryk Kubicki. W 80 minucie sytuacja Znicza stała się jeszcze lepsza. Mateusz Pielach obejrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną, kartkę i powędrował do szatni. W końcówce Dumę Powiśla dobili Mateusz Kinast (asysta Faliszewskiego) oraz Mateusz Stryjewski (dobitka nieudanego uderzenia Tarnowskiego z wapna).

W sobotę 5 maja o 17:00 Znicz zagra w derbach Mazowsza z Radomiakiem w Radomiu.

27 kwietnia 2018, 19:00 - Pruszków
II liga: Znicz Pruszków - Wisła Puławy 3:0 (0:0)
Bramki: Patryk Kubicki 56, Mateusz Kinast 90, Mateusz Stryjewski 90
Znicz: Dominik Kalinowski - Paweł Tarnowski, Adrian Rybak, Piotr Klepczarek, Marcin Wasielewski - Maciej Machalski (67 Bartłomiej Faliszewski), Mateusz Długołęcki, Adrian Małachowski, Marcin Smoliński (86 Mateusz Kinast), Patryk Kubicki (76 Mateusz Stryjewski) - Patryk Czarnowski