Znicz Pruszków, czyli średniak

Spadkowicz z Nice 1 Ligi miał jesienią lepsze i gorsze momenty. Siódme miejsce przed przerwą zimową oddaje obecne możliwości Znicza.

STATYSTYKI

W 19 meczach Znicz uzbierał 26 punktów, na co złożyło się 7 zwycięstw, 5 remisów i 7 porażek. Pruszkowianie radzili sobie zaskakująco słabo na własnym terenie, gdzie przegrali aż 5-krotnie. Od 11 do 19 kolejki Znicz przegrał tylko raz (u siebie z Siarką). Bez tej serii miejsce w tabeli byłoby zdecydowanie niższe niż 7.

GWIAZDA

Patryk Kubicki. Miewał dobre momenty w czasie gry Znicza na zapleczu ekstraklasy, ale nie wyróżniał się aż tak jak piłkarze, którzy zasłużyli na transfery do wyżej notowanych klubów. W II lidze Kubicki grał najrówniej i najskuteczniej. Zdobył pięć bramek, a przy lepszej skuteczności mógł ich mieć zdecydowanie więcej.

PRZYSZŁOŚĆ

O przyszłości Znicza zdecydują pierwsze wiosenne kolejki. Jeżeli drużyna Dariusza Żurawia będzie punktować tak regularnie jak w drugiej połowie jesieni to może nawet zaatakować szczyty tabeli. Bardziej prawdopodobne jest jednak spokojne utrzymanie, ogrywanie młodzieży i walka o jak najwyższą premię z PJS.

Jedenastka Znicza wg minut: Misztal (1327) - Tarnowski (1577), Budek (1125), Klepczarek (1620), Włodarczyk (1123) - Włodyka (946), Długołęcki (1243), Smoliński (1453), Machalski (1291), Stryjewski (809) - Kubicki (1328)


MazowieckaPiłka.pl

Dodaj komentarz


Dodatkowe informacje