Dlaczego Znicz spadł?

Tylko rok trwała przygoda Znicza Pruszków z zapleczem ekstraklasy. Pojedyncze przebłyski nie wystarczyły do uniknięcia relegacji.

Atutem Znicza na boiskach II ligi była skuteczna gra na wyjazdach. Na zapleczu ekstraklasy poziom był wyższy, więc i o zwycięstwa przywożone z delegacji było trudniej. Pruszkowianie ponieśli dziesięć wyjazdowych porażek, ale potrafili wygrać w Sosnowcu i Zabrzu.

Szczególnie imponujące było zwycięstwo 3:0 na Stadionie Ludowym. Za sterami Zagłębia zasiadał Dariusz Banasik, który był współarchitektem awansu Znicza do I ligi. Odejście trenera tuż po awansie z pewnością nie ułatwiło procesu przejścia z niższej do wyższej klasy rozgrywkowej.

Razem z Banasikiem do Pogoni Siedlce odszedł Arkadiusz Jędrych, który był podporą drużyny przez kilka ostatnich sezonów. Odejście Tomasza Chałasa i Pawła Kaczmarka było mniej odczuwalne.

Sezon 2016-17 na ławce trenerskiej rozpoczął Ariel Jakubowski. Formalnie odpowiednią licencją legitymował się Andrzej Prawda, jednak wszyscy wiedzieli, kto naprawdę decydował o grze beniaminka. Jakubowski ustąpił miejsca Dariuszowi Kubickiemu. Były reprezentant Polski poprawił grę Znicza, postarał się o zimowe wzmocnienia, a także zadbał o właściwy poziom zimowych przygotowań. Szanse na utrzymanie spadły do minimum po porażce w Legnicy. Tuż po meczu Kubicki wywiesił białą flagę. Sezon dokończył Prawda. Tym razem bez "asystenta".

Jeżeli chodzi o piłkarzy to większość z nich nie odstawała od rywali. Na największe słowa wyróżnienia zasłużyli: Piotr Misztal, Damian Jakubik, Aleksander Jagiełło oraz Adrian Paluchowski. Żaden z nich nie powinien "marnować" kolejnego sezonu na boiskach II ligi.

Znicz był w stanie zaskoczyć bardziej ogranych rywali, ale to były epizody. Pruszkowianie zanotowali tylko jedną passę zwycięstw (trzy wygrane 1:0 z Górnikiem, MKS Kluczbork i Drutexem-Bytovią). Zabrakło regularności, szczęścia, doświadczenia i przede wszystko spokoju.


MazowieckaPiłka.pl

Komentarze   

 
0 #1 andrzej 2017-05-31 14:51
Na ogół, to jest tak, że podstawową przyczyną wszelkich niepowodzeń jest brak kasy. Nie sadzę aby w przypadku Znicza było inaczej.
Cytować
 

Dodaj komentarz


Dodatkowe informacje