I-ligowe derby Mazowsza dla Znicza

Pogoń Siedlce poległa w Pruszkowie, choć prowadziła już od 5 minuty. Katem biało-niebieskich okazał się Aleksander Jagiełło.

Jagiełło wcielił się w rolę egzekutora rzutów karnych. Obie jedenastki zostały podyktowane w drugiej połowie za siatkarskie zagrania defensorów Pogoni - najpierw Arkadiusza Jędrychy, a następnie Mateusza Żytki. Znicz wygrał 2:1 i przedłużył swoje nadzieje na utrzymanie.

A Pogoń? Siedlczanie wciąż tkwią w kryzysie. Nie sposób inaczej określić kondycji Pogoni, gdy uświadomimy sobie, że MKP zdobył 1 (słownie: jeden) punkt w ostatnich siedmiu meczach. Pierwsza połowa, idealnie rozpoczęta od trafienia Konrada Wrzesińskiego, dawała nadzieję, że zmiana trenera pozytywnie podziałała na drużynę. Po godzinie gry Pogoń siadła, a roszady dokonane przez Bartosza Tarachulskiego nie dały efektu.

We wtorek 16 maja o 17:00 Znicz zagra w Nowym Sączu, natomiast dzień później o 18:30 Pogoń podejmie Podbeskidzie Bielsko-Biała.