Derby prawdy

W piątek w Pruszkowie dojdzie do arcyważnego spotkania: Znicz podejmie Pogoń Siedlce. Obie drużyny nie są pewne utrzymania, więc remis nikogo nie zadowoli.

W rundzie jesiennej Pogoń wygrała 1:0 ze Zniczem. Autorem jedynej bramki był Daniel Gołębiewski, który już nie gra w Siedlcach. To niejedyna zmiana w obu klubach. Za wyniki Pogoni jesienią odpowiadał Dariusz Banasik, a obecnie w szatni rządzi Bartosz Tarachulski. Czy niedoświadczony szkoleniowiec, który w Siedlcach przeżył już siedmiu trenerów, pomoże biało-niebieskim wygrzebać się z kryzysu?

Do zmiany powrotnej doszło także na ławce Znicza. Dariusz Kubicki wywiesił białą flagę pod koniec kwietnia. Jego miejsce zajął Andrzej Prawda. Jego debiut przypadł na mecz ze Stalą Mielec. Pruszkowianie po dobrym spotkaniu wygrali z beniaminkiem z Podkarpacia. Tydzień później inny nowicjusz - GKS Tychy - okazał się zdecydowanie lepszy. Znicz nie stracił jednak na zajęcie miejsca barażowego, do którego traci zaledwie cztery punkty, a w zasadzie pięć, ponieważ Wisła ma lepszy bilans bezpośrednich spotkań.

Derbowe spotkanie będzie pełne smaczków. Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi w piątek 12 maja o 19:30.


MazowieckaPiłka.pl

Dodaj komentarz


Dodatkowe informacje