Dwa zespoły walczą o utrzymanie

Wisła Płock i Miedź Legnica - tylko te dwa zespoły mogą dołączyć do Zagłębia Sosnowiec i spaść z Lotto Ekstraklasy w tym sezonie. 

Jeszcze kilkanaście dni temu walką o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej zainteresowane było aż pięć zespołów. W kolejnych spotkaniach byt w Lotto Ekstraklasie zapewniały sobie Górnik Zabrze, Arka Gdynia, a wczoraj do tego grona dołączył Śląsk Wrocław.

W sobotę czeka nas ostatnia kolejka tego sezonu grupy B, czyli tzw. spadkowej. W tym momencie drużyną, która dołączy do Zagłębia Sosnowiec będzie Miedź Legnica, która wczoraj przegrała z WKS i zamieniła się miejscami z Wisłą Płock.

Nafciarze są w doskonałej sytuacji. Jeszcze dwie kolejki temu wydawało się, że to oni będą mieli najbardziej skomplikowaną drogę do utrzymania, ale ekipa Leszka Ojrzyńskiego wykonała swoje zadanie może nie w stu procentach, ale dzięki sprzyjającym okolicznościom w innych meczach, wydostała się z tarapatów.

Płocczanie mieli przed sobą dwa kolejne wyjazdy - do Wrocławia i Zabrza. Ze Śląskiem Wisła przegrała 1:2 w samej końcówce, ale wczoraj zasłużenie wywiozła komplet punktów ze stadionu przy Roosevelta w Zabrzu. Dzięki temu Nafciarze przeskoczyli Miedź i mają trzy punkty przewagi nad beniaminkiem. Teraz to drużyna z Mazowsza rozdaje karty.

A jakie są możliwe scenariusze na 37 kolejkę? Tylko trzy: Wisła nie przegrywa z Zagłębiem Sosnowiec i zapewnia sobie utrzymanie lub Miedź nie wygrywa i Nafciarze są pewni pozostania w Lotto Ekstraklasie lub Płocczanie przegrywają, drużyna z Legnicy wygrywa i to beniaminek zostaje w najwyższej klasie rozgrywkowej.

 

pgol, PilkaNozna.pl

Dodaj komentarz


Dodatkowe informacje