Ważna wygrana Wisły!

Na finiszu sezonu Wisła Płock znalazła się w gronie drużyn broniących się przed spadkiem. Nafciarze dzisiaj szukali punktów w wyjazdowym starciu z Górnikiem Zabrze.

Na dwie kolejki przed końcem sezonu Wisła zajmowała przedostatnią pozycję w ligowej stawce. Zespół z Płocka bardzo potrzebował zwycięstwa w Zabrzu, aby mieć szanse na przeskoczenie w tabeli kogoś z duetu Miedź Legnica - Śląsk Wrocław.

Zdeterminowana Wisła rozpoczęła fenomenalnie. Przyjezdni na prowadzenie wyszli już w 7 minucie spotkania. Giorgi Merebaszwili zdecydował się na uderzenie z dystansu. Piłka po strzale Gruzina z około 20 metrów powędrowała w samo okienko bramki Górnika i Nafciarze znaleźli się w doskonałej dla siebie sytuacji.

Po zdobytej bramce piłkarze Wisły nie zamierzali już podejmować większego ryzyka. W związku z tym do końca pierwszej połowy meczu oglądaliśmy bardzo przeciętne widowisko. Po pierwszej odsłonie spotkania Nafciarze minimalnie prowadzili 1:0, a taki wynik znacząco przybliżał ten zespół do utrzymania się w Ekstraklasie.

Górnik poważniej zagroził bramce Wisły w 53 minucie. Wówczas groźny strzał oddał Igor Angulo, ale piłka ostatecznie trafiła jedynie w słupek i wciąż utrzymywało się prowadzenie Wisły.

Kolejne minuty meczu nie były najpiękniejszym widowiskiem. Piłkarze Wisły, jeśli już byli przy piłce, to starali się przede wszystkim długo rozgrywać. Górnik z kolei szukał swoich szans i gospodarze bywali naprawdę bardzo groźni. W 80 minucie piłka trafiła w słupek po uderzeniu Łukasza Wolsztyńskiego.

Nafciarze dzięki trafieniu z początkowych fragmentów meczu odnieśli minimalne zwycięstwo. Dzięki temu wydostali się ze strefy spadkowej Ekstraklasy. W ostatniej kolejce Wisła Płock zmierzy się na własnym terenie ze zdegradowanym Zagłębiem Sosnowiec.