Borysiuk zagra w Wiśle Płock

Ariel Borysiuk nie zagra już w tym sezonie w barwach Lechii Gdańsk. 27-letni pomocnik został wypożyczony na pół roku do Wisły Płock.

Borysiuk nie mógł liczyć na miejsce w podstawowym składzie drużyny prowadzonej przez trenera Piotra Stokowca. W obecnym sezonie defensywny pomocnik rozegrał zaledwie pięć spotkań w Lotto Ekstraklasie: żadnego z nich w pełnym wymiarze czasowym.

12-krotny reprezentant Polski postanowił opuścić Gdańsk i udać się na wypożyczenie. Rundę wiosenną sezonu 2018/19 spędzi w Wiśle Płock.

- Osoby Ariela raczej nie trzeba nikomu przedstawiać. To bardzo utalentowany zawodnik z doświadczeniem na poziomie międzynarodowym: ma za sobą wiele występów w ekstraklasie, jak i w ligach zagranicznych. Zawodnik zwiększy rywalizację w środku pola, tym bardziej z uwagi na transfer Damiana Szymańskiego do Rosji. Jestem pewien, że to właściwy ruch, a Ariel szybko wkomponuje się w naszą drużynę - powiedział Łukasz Masłowski, dyrektor sportowy Wisły.

Pomocnik był zawodnikiem Lechii od lipca 2014 do stycznia 2016 roku, a także wiosną 2017 roku. Do Trójmiasta wrócił rok temu. Łącznie w barwach gdańskiego klubu rozegrał 88 spotkań, w których zdobył trzy bramki i zaliczył dwie asysty.

 

kwit, PiłkaNożna.pl
Źródło: Wisła Płock

Dodaj komentarz


Dodatkowe informacje