Pierwszy zimowy transfer Wisły Płock

Wisła Płock dokonała pierwszego zimowego transferu. Nowym piłkarzem Nafciarzy został Angel Garcia Cabezali, który złożył podpis pod półrocznym kontraktem z opcją przedłużenia go o dwanaście miesięcy.

Urodzony w 1993 roku Hiszpan jest wychowankiem Realu Madryt, a podczas swojej kariery występował w takich klubach jak Real Valladolid czy CyD Leonesa. Największym osiągnięciem Garcii była gra na poziomie Segunda Division, gdzie miał okazję wystąpić w 39 meczach, strzelając w nich trzy gole.

Na niższym poziomie rozgrywkowym w Hiszpanii nowy nabytek Wisły Płock rozegrał 103 spotkania i udało mu się zdobyć w nich piętnaście bramek.

Decyzja o zatrudnieniu lewego obrońcy to pokłosie jego grudniowych testów w klubie, kiedy to zdołał on do siebie przekonać trenera Kibu Vicunę i jego współpracowników.

- Bardzo się cieszę, że zostałem zawodnikiem Wisły Płock. To dobry klub, który dodatkowo ma trenera z Hiszpanii, więc nie będę miał problemów z komunikacją. Na pewno mogę obiecać, że dam z siebie wszystko i nie zawiodę kibiców - powiedział Angel Garcia po parafowaniu umowy.

 

gar, PiłkaNożna.pl
źr. Wisła Płock

Dodaj komentarz


Dodatkowe informacje