Wisła Płock ma nowego szkoleniowca

Wisła Płock ma nowego trenera. Zgodnie z medialnymi doniesieniami, nominację na to stanowisko otrzymał Kibu Vicuna, który złożył w środę podpis po umową do końca obecnego sezonu, z opcją jej przedłużenia o dwanaście miesięcy.

Włodarze płockiego klubu podjęli przed kilkoma dniami decyzję o zakończeniu współpracy z Dariuszem Dźwigałą, który prowadził Wisłę od początku sezonu, zastępując Jerzego Brzęczka. Pod jego wodzą Nafciarze spisywali się  jednak dość przeciętnie i dlatego postanowiono działać.

Po krótkich poszukiwaniach, nowym trenerem Wisły ogłoszony został wspomniany Vicuna, który do tej pory był znany ze współpracy z Janem Urbanem. 46-latek był członkiem jego sztabu w takich klubach jak Zagłębie Lubin, Legia Warszawa, Osasuna Pampeluna, Lechu Poznań i Śląsku Wrocław.

Sztab szkoleniowy Wisły uzupełnią: asystent Kamil Zieleźnik, analityk Andrzej Wyroba, trenerzy przygotowania fizycznego Leszek Dyja i Marcin Popieluch, trener bramkarzy Andrzej Krzyształowicz, kierownik drużyny Piotr Soczewka oraz fizjoterapeuci Paweł Nowacki i Marcin Kowalski.

 

gar, Piłka Nożna.pl
źr. Wisła Płock

Dodaj komentarz


Dodatkowe informacje