Kibu Vicuna następcą Dźwigały?

Po rozstaniu z Dariuszem Dźwigałą ruszyła giełda nazwisk związana z obsadą stołka trenera Wisły Płock.

Dźwigała nie zdołał wejść w buty Jerzego Brzęczka, który w lipcu dosyć niespodziewanie zamienił Płock na... Polskę. Były trener Jagiellonii Białystok i Podbeskidzia Bielsko-Biała miał do dyspozycji ciekawy skład, ale nie zdołał wydobyć z niego pełni możliwości. Po wyraźnej porażce w Szczecinie czara goryczy przelała się.

- Mogę zdradzić, że nowy szkoleniowiec nie będzie zgraną kartą. To człowiek młody, bo młodszy ode mnie. Ma też już w miarę ukształtowany warsztat i jest niesamowicie ambitny. Jego zatrudnienie może być potraktowane jako ryzyko, ale nie będzie to wielkie zaskoczenie. Podobne ryzyko już podejmowaliśmy, kiedy zespół obejmowali Marcin Kaczmarek, Jerzy Brzęczek czy ostatnio Dariusz Dźwigała - powiedział prezes Jacek Kruszewski na łamach "Przeglądu Sportowego".

Wisła była mocno zainteresowana Markiem Papszunem - podobnie jak Zagłębie Lubin - ale wydaje się, że on zbyt długo pracował na swoją pozycję w Rakowie Częstochowa, żeby odejść do niepewnego nowego środowiska. Według naszych informacji nowym trenerem Nafciarzy ma zostać Kibu Vicuna. Hiszpański asystent Jana Urbana ostatnio pracował w FK Troki. Klauzula jego odejścia oscyluje w okolicach 10 tysięcy euro.

 

sul, PilkaNozna.pl

Dodaj komentarz


Dodatkowe informacje