Na drodze Wisły #101

W 27 kolejce rozgrywek Wisła Płock będzie podejmować Koronę Kielce. Zespół Gino Lettieriego obok liderującej Jagiellonii Białystok jest jedyną ekipą w lidze, która nie przegrała w 2018 roku. W Płocku liczą, że w sobotę 10 marca o godzinie 20:30 w końcu się to zmieni.

Dwa zwycięstwa i trzy remisy - takim bilansem w 2018 mogą pochwalić się kielczanie. Dziewięć zdobytych punktów to dokładnie tyle samo ile w rundzie wiosennej póki co ugrała... Wisła Płock, będąca jedynie oczko za Koroną. Nafciarze w przeciwieństwie do najbliższych przeciwników ostatnio nie lubią dzielić się punktami, choć remis ze złocisto-krwistymi nie byłby pewnie najgorszy dla drużyny Jerzego Brzęczka.

Zwycięstwo w sobotnim spotkaniu znacznie przybliży jednak którąś ze stron do gry w upragnionej grupie mistrzowskiego i radości z utrzymania już na początku kwietnia. Dla obu drużyn górna ósemka niewątpliwie będzie sukcesem, bowiem przed rozpoczęciem sezonu 2017-18 zarówno Korona jak i Wisły były chyba najbardziej krytykowanymi klubami w stawce.

Przy Łukasiewicza 34 zabraknie niestety kilku ważnych piłkarzy. U gospodarzy na pewno nie zagrają zawieszony za kartki Dominik Furman i kontuzjowany Igor Łasicki, a pod znakiem zapytania stoi występ Arkadiusza Recy, który ucierpiał w poprzednim domowym meczu Nafciarzy z Cracovią. Goście z kolei będą musieli radzić sobie bez swojego kapitana Bartosza Rymaniaka, który dotychczas był niezastąpiony. Jak obie ekipy poradzą sobie z tymi osłabieniami?

Tego jednak nie wiemy, ale wiemy za kim przemawia historia meczów w Płocku. Ta mimo, że nie rewelacyjna, jest po stronie miejscowych, którzy wygrywają z bilansem 4-2-3 (bramki 8:7). Kto wygra sobotnie starcie? Dowiemy się już 10 marca wieczorem.

Na plus:
- historia meczów w Płocku
- zawieszenie Rymaniaka

Na minus:
- Korona niepokonana od 6 meczów
- zawieszenie Furmana
- kontuzja Łasickiego

Przypuszczalny skład: Daehne - Stefańczyk, Byrtek, Dźwigała, Uryga - Rasak, Szymański - Varela, Stilić, Merebaszwili - Kante 

 

 

MazowieckaPiłka.pl

Dodaj komentarz


Dodatkowe informacje