Porażka Wisły Płock w sparingu

Piłkarze Wisły Płock mają za sobą drugi sparing podczas zgrupowania na Cyprze. W niedzielę drużyna prowadzona przez trenera Jerzego Brzęczka przegrała 1:2 z rosyjskim Uralem Jekaterynburg.

Po pierwszej połowie niedzielnego sparingu z Uralem zespół Wisły przegrywał już 0:2. Wynik meczu otworzył Patryk Stępiński, który zaliczył trafienie samobójcze. Niedługo później prowadzenie drużyny z Rosji podwyższył rumuński pomocnik Eric Bicfalvi.

Zespół trenera Brzęczka stać było tylko na kontaktowego gola. Pięć minut po przerwie na listę strzelców wpisał się Jose Kante, który wykorzystał rzut karny.

Kolejny mecz kontrolny Wisła rozegra we wtorek, 30 stycznia. Rywalem płockiej drużyny będzie FC Nitra ze Słowacji.

28.01.18, 16:00 - Pyrgos
Sparing: Wisła Płock – Ural Swierdłowskaja obłast 1:2 (0:2)
Bramki: Kante 50 k - Stępieński 9 sam, Bicfalvi 15
Wisła: Seweryn Kiełpin – Patryk Stępiński (62 Cezary Stefańczyk), Bartłomiej Sielewski (62 Igor Łasicki), Adam Dźwigała (62 Damian Byrtek), Arkadiusz Reca (62 Paul Pirvulescu) – Damian Szymański (62 Damian Rasak), Dominik Furman (62 Maksymilian Rogalski) – Konrad Michalak (46 Jakub Łukowski), Semir Stilić (46 Nico Varela), Giorgi Merebaszwili (62 Damian Piotrowski) – Oskar Zawada (46 Jose Kante)