Lebedyński odchodzi z Wisły

Wisła Płock poinformowała, że latem najprawdopodobniej odejdzie z klubu Mikołaj Lebedyński. Napastnik dostał zgodę na poszukiwania nowego klubu.

Taka zgoda wydana przez klub oznacza, że piłkarz może oficjalnie negocjować warunki transferu do innego klubu. W innym przypadku o kontrakcie z nowym zespołem może dyskutować na pół roku przed wygaśnięciem dotychczasowej umowy.

Decyzja Wisły w praktyce oznacza także, że Lebedyński zmieni klub za darmo lub za niewielką opłatą. W Płocku szans na grę najwyraźniej nie ma. Paradoksalnie łatwiej byłoby, gdyby Wisła spadła do Nice I ligi. Wówczas napastnik byłby w lipcu wolnym zawodnikiem, ponieważ miał kontrakt ważny do końca czerwca 2017. Utrzymanie klubu w Lotto Ekstraklasie spowodowało jednak automatyczne przedłużenie umowy na kolejny sezon.

Lebedyński do Wisły Płock trafił w 2014 roku. Był kluczowym graczem drużyny w sezonie 2015/2016, w którym awansowała ona do ekstraklasy. Strzelił wówczas 13 goli w 31 ligowych spotkaniach. Na początku kolejnego sezonu został jednak wypożyczony do GKS-u Katowice, w którym zdobył już tylko trzy bramki.

Wcześniej 26-letni napastnik występował m.in. w Rodzie Kerkrade i Podbeskidziu Bielsko-Biała.

 

band, PilkaNozna.pl
Źródło: wisla-plock.pl

Dodaj komentarz


Dodatkowe informacje