Po sezonie: Wisła Płock

Wisła Płock w sezonie 2016/17 finiszowała na 12 miejscu w ekstraklasowej tabeli. Zaważyły o tym trzy porażki w trzech ostatnich meczach. 

WYNIK SPORTOWY

Mogło być nieco lepiej, choć cel postawiony przed drużyną Marcina Kaczmarka został zrealizowany. Zapewnienie sobie utrzymania po 34 kolejce w Płocku przyjęto jako sukces i trudno się dziwić. Sezon Nafciarze mogli dograć bez presji. Jako, że mieli sporo problemów kadrowych to ostatecznie z pozycji lidera grupy spadkowej zsunęli się na 12 lokatę. Warto jednak pamiętać, że  Nafciarzom do zajęcia 8 miejsca po rundzie zasadniczej zabrakło zaledwie punktu lub po prostu jednej bramki niezdobytej w Gdyni.

JASNY PUNKT

Najlepszym strzelcem zespołu został José Kanté Martínez, najwięcej asyst zanotował Giorgi Merebaszwili, ale na wyróżnienie w pierwszej kolejności zasługuje Dominik Furman. Wypożyczony z francuskiej Tuluzy pomocnik od pierwszego meczu pokazał, że będzie ważną postacią w zespole beniaminka. W Płocku chcieliby zatrzymać lidera drugiej linii, ale czy to się uda dowiemy się zapewne w najbliższym czasie.

DO POPRAWKI

Rozgrywający. Dimityr Ilijew i Siergiej Kriwiec w klasyfikacji kanadyjskiej uzbierali w sumie 8 punktów przez (5 bramek + 3 asysty). Trzeba uczciwie przyznać, że nie są to liczby powalające na kolana. Być może gdyby nie kontuzja to Białorusin nadal występowałby w wyjściowej jedenastce, ale prawda jest taka, że ani Ilijew, ani Kriwiec nie dali tyle ile oczekiwano. Potwierdza to jedynie fakt, że klub zdecydował się nie przedłużać z nimi kontraktów wygasających 30 czerwca.

Podstawowy skład (wg minut): Kiełpin (2700) - Stefańczyk (2268), Szymiński (2914), Bozić (1796), Stępiński (2635) - Merebaszwili (2503), Rogalski (2373), Furman (2763), Wlazło (2301) - Kante (2307)

 

MazowieckaPiłka.pl 

Dodaj komentarz


Dodatkowe informacje