Zwieńczenie z porażką

W meczu ostatniej kolejki Wiślacy przegrali 0:3 ze Śląskiem Wrocław. Dubletem popisał się Mario Engels, a jedną bramkę dołożył Kamil Biliński.

Pierwsze minuty spotkania były emocjonujące. W 6 minucie Arkadiusz Reca padł w polu karnym gości po starciu z Pawłem Zielińskim, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia. Kilka chwil później Giorgi Merebaszwili po kontrze ostemplował słupek. Odpowiedź Śląska była zabójcza. Mateusz Kryczka popełnił błąd, z którego skwapliwie skorzystał Engels. Wisła po straconej bramce prezentowała się słabo, ale rozkręciła się. W 41 minucie Śląsk ostrzeliwał bramkę Kryczki, ale skończyło się na uderzeniu Zielińskiego w poprzeczkę. Po chwili Bartłomiej Sielewski minimalnie przestrzelił z głowy. Do przerwy utrzymało się minimalne prowadzenie wrocławian.

Po przerwie drużyna Jana Urbana dobiła gospodarzy. W 58 minucie Engels pokazał klasę, przyjmując dogranie Mateusza Lewandowskiego i wykończając akcję precyzyjnym strzałem. Niedługo później, były piłkarz Wisły, Biliński ustalił wynik spotkania. Nafciarze przegrali 0:3 i zakończyli sezon na 11 miejscu.

02.06.17, 20:30 - Płock
Lotto Ekstraklasa: Wisła Płock - Śląsk Wrocław 0:3 (0:1)
Bramka: Engels 9, 58, Biliński 64
Wisła: Kryczka - Kieplin (90 Mielczarski), Wlazło, Sielewski, Stępiński - Merebaszwili, Truskolaski, Furman (69 Popiela), Ilijew (74 Drozdowicz), Reca - Piątkowski