Rozsypani po pierwszym golu

Wiślacy ponieśli zaskakująco wysoką porażkę w Gliwicach. Przegrana 0:4 została również okupiona czerwoną kartką dla Jose Kante.

W pierwszej połowie czujność Mateusza Kryczki sprawdzili Marcin Pietrowski oraz Łukasz Sekulski. Golkiper Wisły w obu sytuacjach spisał się bez zarzutu. Nafciarzy stać było na zbudowanie kontry, którą niecelnym strzałem wykończył Mateusz Piątkowski.

W 49 minucie Kryczka popełnił fatalny błąd przy strzale Sasy Zivca z 20 metrów. Od tego momentu grał tylko Piast. Gliwiczanie dołożyli jeszcze trzy bramki (dublet Macieja Jankowskiego) i wygrali 4:0. W 88 minucie sfrustrowany Jose Kante wyleciał z boiska za brutalnie wyglądający, choć nieco pechowy, faul.

Debiut w barwach Wisły zaliczył Dawid Kieplin, który w 69 minucie zmienił Giorgiego Merebaszwiliego.

W piątek 2 czerwca o 20:30 Wisła podejmie Śląska Wrocław.

27.05.17, 18:00 - Gliwice
Lotto Ekstraklasa: Piast Gliwice - Wisła Płock 4:0 (0:0)
Bramki: Zivec 49, Jankowski 65, 80, Bukata 71
Wisła: 1. Mateusz Kryczka - 25. Przemysław Szymiński, 5. Bartłomiej Sielewski, 17. Damian Byrtek, 95. Patryk Stępiński - 20. Cezary Stefańczyk (46, 29. Jose Kante), 21. Maksymilian Rogalski (75, 98. Krystian Popiela), 18. Piotr Wlazło, 10. Giorgi Merebaszwili (69, 97. Dawid Kieplin), 9. Arkadiusz Reca - 27. Mateusz Piątkowski