Oskar na kolanach

Wisła II Płock okazała się lepsza od III-ligowego Oskara Przysucha. Bramkę na wagę awansu zdobył na początku drugiej połowy Bartłomiej Ziemak.

Na początku spotkania trochę lepiej prezentowali się zawodnicy Oskara, którzy jednak optycznej przewagi nie potrafili zamienić chociażby na celny strzał. Pierwsze uderzenie w światło bramki oddali więc gospodarze, a konkretnie Seweryn Truskolaski. W 17 minucie kapitan Wiślackich rezerw próbował zaskoczyć Patryka Czarnotę z około 30 metrów, ale była to próba bardziej do odnotowania w statystykach niż stwarzająca realne zagrożenie. Goście starali się odpowiedzieć cztery minuty później, lecz dośrodkowanie Bartosza Bogacza z lewej strony, zbyt lekkim strzałem głową zmarnował Adam Płuciennik.

W 26 minucie jedną z dwóch naprawdę groźnych okazji zmarnowali z kolei płocczanie. Wrzutki Sebastiana Graczyka nie wykorzystał Ziemak, który mając przed sobą praktycznie pustą bramkę trafił w boczną siatkę. Niewiele później swoją szansę mieli także piłkarze z Przysuchy. W 33 minucie z lewego skrzydła w pole karne wbiegł Bogacz i strzałem przy bliższym słupku starał się zaskoczyć Kamila Grzelaka, ale bramkarz Wisły popisał się skuteczną interwencją. Tuż przed przerwą podanie z głębi pola Emila Szostaka zepsuł jeszcze Konrad Popławski, który będąc sam na 10 metrze przeniósł piłkę ponad bramką.

Dziesięć minut po wznowieniu gry młodzi Nafciarze wyszli na prowadzenie, kiedy to golkipera przyjezdnych pokonał Ziemak. Podrażnieni trzecioligowcy bardzo chcieli wyrównać, atakowali, starali się jak mogli, jednak za każdym razem na ich drodze stawał dobrze dysponowany Grzelak. W 77 minucie los w końcu się do nich uśmiechnął. Sędzia Tomasz Marciniak usunął z boiska Piotra Stępniaka i gospodarze musieli radzić sobie w dziesięciu. Chwilę później z rzutu wolnego podyktowanego za faul Stępniaka, Jakub Sapieja trafił w poprzeczkę i była to ostatnia - warta odnotowania - okazja zmarnowana przez Oskara. Na trzy minuty przed końcem czerwoną kartką, za faul na wprowadzonym w drugiej połowie Patryku Szczepańskim, ukarany został Paweł Maciejczak i siły się wyrównały, ale ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i to Wisła II Płock zagra w 1/4 PP MZPN.

13.04.16, 16:00 - Płock
1/8 finału PP MZPN: Wisła II Płock - Oskar Przysucha 1:0 (0:0)
Bramka: Ziemak 55
Wisła: Kamil Grzelak - Bartosz Wiśniewski, Piotr Stępniak, Bartłomiej Błachnio, Sebastian Graczyk - Seweryn Truskolaski, Radosław Gałązka - Bartłomiej Ziemak, Konrad Popławski (55 Patryk Szczepański), Emil Szostak - Filip Januszczak (75 Mateusz Tomaszewski)
Oskar: Patryk Czarnota - Patryk Gil, Mariusz Moskwa, Kamil Kobryń, Ołeksandr Menżeha, Paweł Maciejczak, Bartłomiej Włodarczyk, Jakub Sapieja, Adam Płuciennik (46 Piotr Skałbania), Bartosz Bogacz (82 Maciej Gruszka), Hubert Śliwiński (46 Bartłomiej Madej)

Czerwone kartki: Stępniak 77 - Maciejczak 87Mateusz LENKIEWICZ

Dodaj komentarz


Dodatkowe informacje