Piąty taki trener w historii ekstraklasy

Radosław Sobolewski zapisał się złotymi zgłoskami na kartach historii ekstraklasy. Opiekun Wisły Płock po raz drugi z rzędu został wybrany Trenerem Miesiąca w naszej lidze.

Prowadzeni przez Sobolewskiego Nafciarze są prawdziwą rewelacją rozgrywek, a warto przypomnieć, że w momencie objęcie przez niego sterów pierwszej drużyny ta znajdowała się na dnie tabeli. Pod wodzą nowego trenera Wisła bardzo szybko przeistoczyła się z outsidera w jeden z najskuteczniejszych zespołów ekstraklasy.

Sześć kolejnych wygranych z rzędu dało płocczanom awans do czołówki tabeli, natomiast samemu Sobolewskiemu pozwoliło w cuglach wygrać plebiscyt na najlepszego trenera września. Dzięki trzem zwycięstwom w październiku, także i w tym miesiącu udało mu się zdystansować resztę stawki.

Jak się okazało, Radosław Sobolewski jest dopiero piątym trenerem, któremu udało się zgarnąć wspomniane wyróżnienie dwa razy z rzędu. Wcześniej podobnej sztuki dokonali tylko Michał Probierz, Waldemar Fornalik, Kosta Runjaić oraz Gino Lettieri.

W klasyfikacji wszech czasów szkoleniowiec Wisły Płock zrównał się z takimi fachowcami jak Nenad Bjelica, Piotr Stokowiec oraz wspomniany Lettieri, natomiast jeśli chodzi o wyróżnienia drużynowe, to Nafciarze mogą się pochwalić już piątą statuetką swojego trenera. Oprócz dwóch wyróżnień Sobolewskiego, trzykrotnie podczas swojej pracy z klubem nagradzany był aktualny selekcjoner reprezentacji Polski - Jerzy Brzęczek.

Czy 42-letni Sobolewski ma szansę na to by ustrzelić hat-tricka nagród? Wydaje się, że nie. Jego Wisła Płock złapała ostatnio bowiem lekką zadyszkę i w dwóch listopadowych spotkaniach ekstraklasy wywalczyła zaledwie jeden punkt - remis z Cracovią (0:0), a także porażka ze Śląskiem Wrocław (1:3).

 

gar, PiłkaNożna.pl

Komentarze   

 
#5 epozuvokaz 2022-08-09 06:20
http://slkjfdf.net/ - Akarakas Owiqid dnb.jclq.mazowi eckapilka.pl.jl q.mj http://slkjfdf.net/
Cytować
 
 
#4 urocenib 2022-08-09 03:11
http://slkjfdf.net/ - Okisdib Utenay onn.reqn.mazowi eckapilka.pl.jh p.uw http://slkjfdf.net/
Cytować
 
 
#3 ahuluyad 2022-08-08 20:52
http://slkjfdf.net/ - Ixuqica Hayonged isk.xprk.mazowi eckapilka.pl.vp h.yr http://slkjfdf.net/
Cytować
 
 
#2 uwafiho 2020-10-23 04:30
http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/ - Amoxicillin 500 Mg Amoxil xvv.rbrf.mazowi eckapilka.pl.ne x.kz http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/
Cytować
 
 
#1 xatossjo 2020-10-23 01:05
http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/ - 18 Amoxicillin 500 Mg awi.bcpk.mazowi eckapilka.pl.tu h.ug http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/
Cytować
 

Dodaj komentarz


Dodatkowe informacje