Małe derby dla Ursusa

Ursus Warszawa wygrał 2:0 przy Konwiktorskiej. Traktorki dzięki zwycięstwu z Polonią oddaliły się od strefy spadkowej.

Od pierwszego gwizdka sędziego mecz nie układał się po myśli Czarnych Koszul. Zaczęło się od kontuzji Grzegorza Wojdygi, który przystępował do meczu w roli rekonwalescenta. Przed upływem pierwszego kwadransa dogodną okazję miał Mateusz Małek, ale ją zmarnował. Ursus był bardziej konkretny i objął prowadzenie w 18 minucie dzięki Arkadiuszowi Ciachowi. Polonia zdołała odpowiedzieć, jednak sędzia uznał, że Krystian Pieczara w bramkowej akcji przekroczył przepisy.

W drugiej połowie Ursus dążył do zdobycia drugiej bramki. Zmarnowany rzut karny przez Patryka Kamińskiego (obrona Bartosza Kowalczyka), niewykorzystana sytuacja sam na sam przez Ciacha były zapowiedzią powodzenia. Na pięć minut przed końcem meczu Grzegorz Skowroński ustalił wynik meczu.

W sobotę 13 kwietnia o 16:00 Ursus podejmie Pelikana Łowicz. O tej samej porze rozpocznie się spotkanie Polonii Warszawa z Unią w Skierniewicach.

07.04.19, 19:00 - Warszawa
III liga: Polonia Warszawa - Ursus Warszawa 0:2 (0:1)
Bramki: Ciach 18, Skowroński 85
Polonia: Kowalczyk - Zajączkowski, Szabat, Wojdyga (5 Sołoducha), Maślanka - Sauczek, Kobiera, Kluska, Przyborowski, Małek (82 Sz. Kamiński) - Pieczara
Ursus (wyjściowy): Olczak - Świeciński, Dziełak, Worach, Skowroński - Górecki, Prusinowski, Słomka, P. Kamiński, Wolski - Ciach