Derby dla Ursusa

Podopieczni Ariela Jakubowskiego wygrali 3:1 z Legią II Warszawa. Ursus potwierdził, że na własnym stadionie stać go na wiele.

W pierwszej połowie Ursus przeważał, co też udokumentował. W 26 minucie Robert Słomka zaczął strzelanie. Było to zwieńczenie dobrej gry gospodarzy. Kwadrans później Filip Dziełak po raz drugi pokonał Vjaceslavsa Kudrjavcesvsa. Chwilę później nadzieję w serca Legii II wlał Robert Bartczak.

W drugiej połowie Ursus nadal posiadał optyczną przewagę. Legia II była w grze do 77 minuty. To właśnie wtedy karnego na bramkę zamienił Arkadiusz Ciach. Ursus wygrał 3:1.

W sobotę 19 maja o 12:00 Legia II podejmie Drwęcę, natomiast Ursus tego samego dnia (o 17:00) zagra w Zambrowie z Olimpią.

12.05.18, 13:30 - Warszawa
III liga: Ursus Warszawa - Legia II Warszawa 3:1 (2:1)
Bramki: Słomka 26, Dziełak 41, Ciach 77 k - Bartczak 43
Ursus: Olczak - Górecki, Kabala, Zawadka, Mąka - Wolski (88 Dikof), Ćwik (61 Prusinowski), Słomka, Kamiński (83 Szkopiński), Dziełak (64 Ślesicki) - Ciach
Legia II: Kudrjavcevs - Wojtysiak, Pietrzyk, Najemski, Matuszewski - Iloski, Gęsior (63 Praszelik), Karbownik (76 Orlik), Bartczak, Kwietniewski (63 Cichocki) - Góral