Miła niespodzianka Ursusa

Ursus Warszawa wygrał 2:1 z Widzewem Łódź. Na ławce 4-krotnego mistrza Polski zabrakło hospitalizowanego Franciszka Smudy.

Na ławce Widzewa zasiadł (tymczasowo?) Marcin Broniszewski, ale nie pomógł w odniesieniu zwycięstwa. W 21 minucie Ursus objął prowadzenie. Damian Kostkowski podał za lekko do Macieja Humerskiego, piłkę przejął Mateusz Mąka i obsłużył Arkadiusza Ciacha. Do końca pierwszej odsłony Traktorki skutecznie broniły się przed zakusami Widzewa.

Druga połowa pod znakiem wyraźnej przewagi Widzewa. Piłkarze Broniszewskiego regularnie stwarzali zagrożenie pod bramką Michała Olczaka, ale do wyrównania niezbędna była korekta w składzie. W 77 minucie Michał Miller zaskoczył golkipera Ursusa pomimo asysty obrońców. Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy. W drugiej minucie doliczonego czasu gry Ciach zapewnił trzy punkty Ursusowi.

W sobotę 5 maja o 17:00 Ursus zagra w Ełku z MKS.

01.05.18, 15:00 - Warszawa
III liga: Ursus Warszawa - Widzew 2:1 (1:0)
Bramki: Ciach 21, 90 - Miller 77
Ursus: Michał Olczak - Antoni Górecki, Jakub Kabala, Adrian Zawadka, Maciej Mąka - Paweł Wolski (85 Maksymilian Dikof), Filip Dziełak (75 Damian Ślesicki), Piotr Ćwik (85 Konrad Szkopiński), Patryk Kamiński, Maciej Prusinowski (63 Robert Słomka) - Arkadiusz Ciach