Wymęczone zwycięstwo Ursusa

Podopieczni Ariela Jakubowskiego zakończyli rundę jesienną zwycięstwem 2:1 z GKS Wikielec.

Ursus pragnął odkupić winy za niespodziewany remis w poprzedniej kolejce z Turem. Stołeczni piłkarzy od pierwszej minuty chcieli przejąć kontrolę nad meczem, ale nie za bardzo im to wychodziło. W 41 minucie drogę do bramki beniaminka z Wikielca znalazł Konrad Szkopiński, ale goście jeszcze przed przerwą wyrównali. Bramkę do szatni zdobył Cezary Nowiński.

W 53 minucie losy meczu rozstrzygnął Mateusz Muszyński. GKS nie był w stanie doprowadzić do wyrównania, ponieważ obrona Ursusa spisywała się bez zarzutu. Gospodarze mogli wygrać wyżej, ale zabrakło albo ostatniego podania, albo wykończenia.

Ursus zakończył rundę jesienną na 5 miejscu z dorobkiem 28 punktów.