Ursus zostaje w III lidze!

Ursus Warszawa po wygranej z ŁKS Łódź zapewnił sobie utrzymanie w III lidze. Drużyna Ariela Jakubowskiego na ostatnim odcinku wyprzedziła rezerwy Jagiellonii Białystok.

Pierwsi groźnie zaatakowali zawodnicy z Łodzi. W 14 minucie Patryk Szymański uderzył na bramkę Ursusa, ale czujnie w niej zachował się Artur Haluch, broniąc uderzenie z bliskiej odległości. Jedenaście minut później znów w roli głównej zawodnik ŁKS Szymański, jednak golkiper Ursusa wygrał w pojedynku sam na sam. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy gry do ataku ruszyli gospodarze, czego efektem była bramka zdobyta przez Traktorki. Konrad Szkopiński zagrał do Patryka Kamińskiego, który w sytuacji sam na sam przelobował bramkarza gości.

Tuż po przerwie Ursus zdobył drugiego gola. Na listę strzelców po indywidualnej akcji wpisał się Maciej Mąka. W 55 minucie Ursus mógł prowadzić 3:0, jednak uderzenie Szkopińskiego odbił Michał Kołba. Trzy minuty później kontaktowego gola zdobył ŁKS. Dośrodkowanie Jakuba Kostyrka w polu karnym zamknął Piotr Pyrdoł. W 90 minucie świetną interwencją popisał się Haluch, broniąc uderzenie Mateusza Gamrota. Do końca meczu nie padły żadne bramki i Ursus zapewnił sobie utrzymanie.

14.06.17, 17:00 - Warszawa
III liga: Ursus Warszawa - ŁKS Łódź 2:1 (1:0)
Bramki: Patryk Kamiński 42, Maciej Mąka 47 - Piotr Pyrdoł 55
Ursus: 1. Artur Haluch – 16. Jakub Kabala, 3. Adrian Zawadka, 6. Grzegorz Skowroński, 21. Piotr Maślanka (77, 8. Maciej Ofmański), 11. Maciej Prusinowski, 5. Robert Słomka, 13. Konrad Szkopiński (71, 17. Szymon Kołosowski), 15. Maciej Mąka (63, 24. Przemysław Sztybrych), 10. Patryk Kamiński – 7. Michał Ambrozik