Pechowa przegrana Ursusa

Pelikan Łowicz wygrał 2:1 z Ursusem Warszawa. Podopieczni Ariela Jakubowskiego stracili decydującą bramkę w ostatnich sekundach meczu.

W 4 minucie Ursus stworzył sobie groźną sytuację podbramkową. Na bramkę Pelikana uderzył Mateusz Muszyński, ale górą był Mariusz Jędrzejewski. Pelikan odpowiedział niecelnym strzałem Kamila Kuczaka. Po kwadransie gry Muszyński wyprzedził bramkarza gości, uderzył na bramkę głową, ale piłka o centymetry minęła bramkę gospodarzy. W 22 minucie Rafał Parobczyk przestrzelił w dosyć dogodnej sytuacji. Chwilę później Michał Ambrozik uderzył w boczną siatkę. W 35 minucie Patryk Kamiński popisał się technicznym strzałem, ale niecelnym. W końcówce pierwszej połowy Ursus udokumentował swoją dobrą grę. Po indywidualnej akcji Jakuba Kabali piłkę do siatki skierował Ambrozik.

Pierwsze minuty po przerwie nie przyniosły wielu sytuacji podbramkowych. W 56 minucie Wojciech Wojcieszyński huknął na bramkę gości, ale jego strzał wybił Artur Haluch. Po Bartosz Bujalski posłał piłkę nad poprzeczką Ursusa. W 70 minucie sędzia podyktował rzut karny dla Pelikana, do piłki podszedł Michał Adamczyk i doprowadził do wyrównania. Dziesięć minut później Jędrzejewski z najwyższym trudem obronił uderzenie Kamińskiego. Ostatnio słowo należało do Pelikana. W 86 minucie na strzał z około 20 metra zdecydował się Mateusz Majewski, który pięknym uderzeniem zapewnił swojej drużynie trzy punkty.

W sobotę 27 maja o 11:00 Ursus zagra w Wołominie ze zdegradowanym Huraganem.

20.05.17, 17:00 - Łowicz
III liga: Pelikan Łowicz - Ursus Warszawa 2:1 (0:1)
Bramki: Adamczyk 71 k, Majewski 86 - Ambrozik 40
Ursus:  Artur Haluch - Jakub Kabala, Adrian Zawadka, Grzegorz Skowroński, Piotr Maślanka - Mateusz Muszyński (46 Przemysław Sztybrych), Robert Słomka, Konrad Szkopiński (46 Maciej Ofmański), Patryk Kamiński, Maciej Mąka - Michał Ambrozik

źródło: własne / Ursus Warszawa