Skomplikowana sytuacja Ursusa

Podopieczni Ariela Jakubowskiego przegrali własnym boisku z ŁKS 1926 Łomża. Ursus jest daleki od pewności zachowania miejsca w III lidze.

W rundzie jesiennej Ursus gonił wynik meczu z ŁKS i ostatecznie zwyciężył 2:1 po golach Tomasza Chałasa oraz Mateusza Muszyńskiego, natomiast w wiosennym rewanżu na prowadzenie jako pierwsi wyszli zawodnicy z Warszawy. W 2 minucie Mateusz Baranowski zagrał do Michała Ambrozika, który pewnym uderzeniem wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Tuż przed przerwą Ursus mógł podwyższyć swoje prowadzenie po dwójkowej akcji Konrada Szkopińskiego i Patryka Kamińskiego, ale piłka po strzale tego drugiego nieznacznie minęła bramkę.

Po przerwie w ciągu pięciu minut ŁKS odwrócił wynik na swoją korzyść. W 51 minucie gola zdobył Przemysław Olesiński, natomiast chwilę później Reinaldo Melao zapewnił swojej drużynie trzy punkty.

W sobotę 20 maja o 17:00 Ursus zagra w Łowiczu z Pelikanem.

18.05.17, 17:00 - Warszawa
III liga: Ursus Warszawa - ŁKS 1926 Łomża 1:2 (1:0)
Bramki: Ambrozik 2 - Olesiński 51, Reinaldo Melao 55
Ursus: 1. Artur Haluch - 16. Jakub Kabala, 3. Adrian Zawadka, 6. Grzegorz Skowroński, 19. Mateusz Baranowski (90, 22. Krzysztof Pikus) - 11. Maciej Prusinowski, 5. Robert Słomka (73, 9. Mateusz Muszyński), 14. Konrad Szkopiński (60, 24. Przemysław Sztybrych), 15. Maciej Mąka (46, 21. Piotr Maślanka), 10. Patryk Kamiński - 7. Michał Ambrozik

źródło: własne / Ursus Warszawa