Pucharowa różnica klas

Podopieczni Ariela Jakubowskiego wygrali 3:0 z Wkrą Żuromin. Mecz został rozegrany w ramach 1/4 finału Pucharu Polski MZPN.

Zawodnicy Ursusa wyszli na prowadzenie już w 9 minucie. Michał Ambrozik prowadził piłkę, ale w tor lotu piłki wpadł zawodnik gospodarzy i przelobował własnego bramkarza. W 17 minucie Maciej Prusinowski dośrodkował piłkę w pole karne, a tam nadbiegający Szymon Kołosowski pewnym uderzeniem zdobył swoją premierową bramkę w pierwszym zespole Ursusa. W 70 minucie z rzutu wolnego przymierzył Konrad Szkopiński, ustalając wynik spotkania.

W pucharowym spotkaniu oficjalnie w pierwszym zespole zadebiutował Paweł Skowroński.

26.04.17, 17:00 - Żuromin
1/4 finału PP MZPN: Wkra Żuromin - Ursus Warszawa 0:3 (0:2)
Bramki: samobójcza 9, Szymon Kołosowski 17, Konrad Szkopiński 70
Ursus: Selerski - Prusinowski (67 Szkopiński), Bulik (46 Zawadka), Cegiełka, Maślanka - Skowroński (46 Kabala), Koriażnow (78 Skowroński), Łuczyk, Ambrozik, Kołosowski - Pikus

źródło: własne / Ursus Warszawa