Świt lepszy od Polonii

Polonia Warszawa poległa w Nowym Dworze Mazowieckim. Bramkę na wagę zwycięstwa Świtu zdobył Radosław Kamiński w końcówce meczu.

Największe zagrożenie w pierwszej połowie stanowili skrzydłowi Polonii. Mateusz Małek i Cezary Sauczek byli jednak na bakier ze skutecznością, a czasem z właściwymi decyzjami. Po pół godzinie gry boisko z powodu urazu opuścił Krystian Pieczara. Strata najlepszego strzelca podziałała demobilizująco na Czarne Koszule. W 40 minucie Mateusz Gabrych wykorzystał sytuację sam na sam.

Przewaga Polonii w drugiej połowie nie podlegała dyskusji. Świt ograniczył się do bronienia dostępu do własnej bramki i rzadkich prób kontrataków. Na kwadrans przed końcem meczu dobra gra drużyny Krzysztofa Chrobaka przyniosła efekt w postaci wyrównującej bramki, której autorem był Tomasz Chałas. Ostatnie słowo należało jednak do nowodworzan. W jednej z ostatnich akcji meczu Radosław Kamiński miał najwięcej szczęścia w zamieszaniu podbramkowym i zapewnił komplet punktów Świtowi.

W środę 23 maja Świt zagra w Łomży (o 18:00), natomiast Polonia podejmie Wartę Sieradz (o 20:00).

19.05.18, 18:00 - Nowy Dwór Mazowiecki
III liga: Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Polonia Warszawa 2:1 (1:0)
Bramki: Gabrych 40, Kamiński 90 - Chałas 76
Świt: Prus - Perzyna, Kamiński, Drwęcki, Pietroń - Pomorski, Broniszewski, Kozłowski (90 Cuch), Pałczyński (84 Wolski), Piwowarek (75 Smardzewski) - Gabrych
Polonia: Balawejder - Bochenek, Choroś, Zembrowski, Wojdyga - Małek (53 Marczak), Gawron (63 Olczak), Kluska, Wiśniewski (68 Maślanka), Sauczek - Pieczara (30 Chałas)

źródło: własne / notosport.pl / dumastolicy.pl