Niespodziewana porażka Świtu

Świt przed tygodniem sensacyjnie pokonał Widzew, jednak nie nabrał rozpędu do kolejnych zwycięstw. Biało-zieloni przegrali 1:2 w Ełku.

Pierwsza połowa nie wskazywał na porażkę Świtu. Podopieczni Rafała Kleniewskiego grali rozważnie i cierpliwie. Jedyną bramkę zdobył Karol Drwęcki, który trafił z kilku metrów po centrze Michała Stecia z rzutu wolnego. Na przerwę Świt schodził z zasłużonym prowadzeniem.

O porażce Świtu zdecydował ostatni kwadrans. W 77 minucie Dawid Ejza popisał się sztuczką techniczną, po czym oddał strzał. Mateusz Prus wypluł piłkę przed siebie, a rezerwowy Rafał Kalinowski doprowadził do remisu. W przedostatniej minucie Ołeksandr Berezowśkyj podał z lewej flanki do Macieja Famulaka, który zabrał punkty Świtowi. Ostatecznie MKS wygrał 2:1.

W sobotę 31 marca o 12:00 Świt podejmie rezerwy Legii.

24.03.18, 13:00 - Ełk
III liga: MKS Ełk - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:1 (0:1)
Bramki: Kalinowski 77, Famulak 89 - Drwęcki 34
Świt: Prus - Pietroń, Drwęcki, Kamiński, Pomorski - Pałczyński, Broniszewski (90 Sawicki), Kozłowski, Wolski (78 Perzyna), Steć (68 Gabrych) - Śledziewski (87 Sawicki)