Trzecie zwycięstwo z rzędu

Pewna wygrana z Pelikanem udowodniła, że kryzys w Świcie to czas przeszły. Podopieczni Rafała Kleniewskiego ograli łowiczan 4:1.

Świt po raz trzeci z rzędu zaaplikował rywalom cztery bramki. Wcześniej nowodworzanie dziurawili siatki beniaminków, a teraz wysoko pokonali solidnego III-ligowca, jakim jest Pelikan. W pierwszej połowie drużyna Kleniewskiego zadała dwa ciosy. W 19 minucie Kamil Wiśniewski sprytnym strzałem pokonał Daniela Malinę. Podobnie wyglądała druga bramka, której autorem był Marcin Kozłowski.

Po przerwie Świt nadal prezentował się lepiej od Pelikana. Pomogła w tym szybko zdobyta bramka przez Kozłowskiego. Goście z Łowicza odpowiedzieli trafieniem Daniela Bończaka, które w ostatecznym rozrachunku okazało się honorowe. Wynik na 4:1 ustalił rezerwowy Mariusz Gabrych.

W sobotę 14 października o 17:00 Świt zagra przy Konwiktorskiej z Polonią.

07.10.17, 19:00 - Nowy Dwór Mazowiecki
III liga: Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Pelikan Łowicz 4:1 (2:0)
Bramki: Wiśniewski 19, Kozłowski 38, 50, Gabrych 73 - Bończak 65
Świt: Prus - Dara, Cuch, Drwęcki, Przysowa - Wiśniewski (84 Ślęzak), Broniszewski (68 Gabrych), Kozłowski, Basiuk, Steć (86 Chojnicki) - Krystian (68 Wolski)