Pucharowy patent Świtu

Świt Nowy Dwór Mazowiecki po raz drugi z rzędu sięgnął po Puchar Polski na szczeblu MZPN. W decydującym meczu III-ligowiec wygrał 2:1 ze Spartą Jazgarzew.

Mecz idealnie zaczął się dla Sparty. W 4 minucie o strzał zza pola karnego pokusił się Michał Jagodziński. Mocno uderzona piłka uciekała od środa bramki, przez co zaskoczyła Mateusza Prusa. Radość gospodarzy trwała krótko. W 10 minucie Krystian Pomorski zacentrował z rzutu rożnego na głowę Patryka Szczepańskiego. Do przerwy utrzymał się remis 1:1.

Na emocje w drugiej połowie przyszło długo poczekać. Mecz toczył się w sennym tempie, a sytuacja z obu stron było jak na lekarstwo. Na kwadrans przed końcem spotkania Karol Drwęcki znakomicie odnalazł się zamieszaniu podbramkowym po rzucie rożnym bitym przez Pomorskiego. W końcówce Sparta postawiła wszystko na jedną kartę. W czwartej minucie doliczonego czasu gry Dawid Jabłoński uchronił Świt od straty bramki, wybijając piłkę z linii bramkowej. Nowodworzanie dowieźli prowadzenie 2:1 do końca i obronili trofeum wywalczone przed rokiem.

Świt otrzymał trofeum, czek na 30 tysięcy złotych oraz uzyskał możliwość gry w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym.

24.05.17, 18:00 - Wólka Kozodawska
Finał PP MZPN: Sparta Jazgarzew - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:2 (1:1)
Bramki: Jagodziński 4 - Szczepański 10, Drwęcki 75
Sparta: Ryczko - Domański, Ryś, Wysocki, Francuz - Sokół, Jagodziński (81 Matuszewski), Konopka (81 Bobowski), Orłowski, Pastusiak - Rudnicki (81 Kubat)
Świt: Prus - Napora, Drwęcki, Dankowski (57 Cuch), Steć - Jabłoński, Karaszewski (87 Kozłowski), Pomorski, Maciejewski, Basiuk (46 Wolski) - Szczepański (73 Stryjek)