Świt w finale po raz drugi z rzędu

Świt Nowy Dwór Mazowiecki po raz drugi z rzędu wywalczył awans do finału Pucharu Polski na szczeblu MZPN. Podopieczni Rafał Kleniewskiego po zaciętym półfinale wykazali wyższość nad Ursusem Warszawa.

Już w drugiej minucie za sprawą uderzenia Mateusza Baranowskiego Ursus wyszedł na prowadzenie. W 39 minucie Świt wyrównał, a bramkę zdobył Dawid Jabłoński. Do przerwy utrzymał się remis 1:1.

Po zmianie stron goście z Nowego Dworu Mazowieckiego zdobyli bramkę na 2:1. W 68 minucie Rafał Maciejewski wpakował piłkę do naszej siatki, Ursus jednak się nie poddał i w 73 minucie Przemysław Sztrybrych zdobył gola po wrzutce z rzutu rożnego. Ostatnie słowo należało jednak do Świtu, który w 74 minucie za sprawą wprowadzonego chwilę wcześniej Marcina Kozłowskiego zdobył trzecią, zwycięską bramkę.

W środę 24 maja o 17:00 Świt powalczy o obronę trofeum ze Spartą Jazgarzew.

11.05.17, 17:00 - Warszawa
1/2 finału PP MZPN: Ursus Warszawa - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:3 (1:1)
Bramki: Mateusz Baranowski 2, Przemysław Sztybrych 73 – Dawid Jabłoński 39, Rafał Maciejewski 68, Marcin Kozłowski 74
Ursus: 12. Mariusz Selerski – 8. Maciej Ofmański (56, 11. Maciej Prusinowski), 20. Sebastian Bulik, 6. Grzegorz Skowroński, 19. Mateusz Baranowski – 9. Mateusz Muszyński, 24. Przemysław Sztybrych, 18. Mychajło Koriazhnov, 21. Piotr Maślanka (60, 17. Szymon Kołosowski), 14. Konrad Szkopiński (67, 7. Michał Ambrozik) – 22. Krzysztof Pikus (80, 10. Patryk Kamiński)
Świt: 1. Mateusz Prus - 16. Krzysztof Napora, 25. Kamil Dankowski, 6. Karol Drwęcki, 5. Przemysław Przysowa - 2. Dawid Jabłoński, 4. Krystian Pomorski (88, 17. Piotr Basiuk) , 13. Konrad Karaszewski, 37. Rafał Maciejewski (78, 11. Konrad Perzyna) - 15. Kamil Wolski (74, 10. Marcin Kozłowski), 9. Patryk Szczepański (78, 19. Bartłomiej Stryjek)

źródło: własne / Ursus Warszawa / Świt Nowy Dwór Mazowiecki