Świt gra dalej

Podopieczni Rafała Kleniewskiego wygrali 4:2 z nominalnymi rezerwami Mazovii Mińsk Mazowiecki. W kolejnej rundzie Świt zagra z MKS Piaseczno.

O sile Mazovii II stanowili piłkarze na co dzień występujący w IV-ligowym pierwszym zespole. To jednak Świt w przekroju całego meczu prezentował się lepiej. W pierwszej połowie bramki dla III-ligowca zdobyli: Rafał Maciejewski i Piotr Basiuk. Mazovia II utrzymywała kontakt dzięki Sebastianowi Kaczyńskiemu.

W 56 minucie Maciejewski skompletował dublet, ale po kontaktowej bramce Kaczyńskiego wynik był sprawą otwartą. Losy meczu rozstrzygnął Kamil Wolski, który mocnym strzałem zaskoczył niepewnego Mateusza Matrackiego.

19.04.17, 16:30 - Nowy Dwór Mazowiecki
1/8 finału PP MZPN: Mazovia II Mińsk Mazowiecki - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:4 (1:2)
Bramki: Sebastian Kaczyński 30, 66 - Rafał Maciejewski 18, 56, Piotr Basiuk 38, Kamil Wolski 73
Mazovia II: 23. Mateusz Matracki - 18. Dawid Matak (84, 5. Marcin Kacprowicz), 4. Alan Grabek, 14. Jarosław Krajewski, 77. Daniel Żurawski (46, 9. Piotr Sobótka) - 16. Jewhen Romanow, 22. Rafał Słowik, 17. Łukasz Puciłowski (86, 10. Piotr Parobczyk), 21. Daniel Smuga, 15. Sebastian Kaczyński - 19. Michał Bondara
Świt: 1. Mateusz Prus - 11. Konrad Perzyna, 3. Sebastian Cuch, 25. Kamil Dankowski, 7. Mateusz Pietroń - 37. Rafał Maciejewski (56, 19. Bartłomiej Stryjek), 13. Mateusz Argasiński, 10. Marcin Kozłowski (65, 4. Mateusz Dara), 17. Michał Drewnowski, 2. Piotr Basiuk (69, 15. Kamil Wolski) - 27. Mariusz Gabrych (65, 20. Dawid Rybak)