Zwycięski finisz Świtu

Ursus Warszawa przegrał na własnym boisku ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. O losach III-ligowych derbów zdecydował finisz biało-zielonych.

Od początku meczu do ataku ruszył Ursus. W 2 minucie piłkę nad bramką gości posłał Mateusz Muszyński. Pięć minut później centrostrzał Mateusza Baranowskiego z trudem do boku zbił Mateusz Prus. W 12 minucie uderzenie Adriana Zawadki obronił bramkarz gości, a po chwili uderzenie Konrada Szkopińskiego zostało w ostatniej chwili zablokowane. W 16 minucie idealnie w tempo do Muszyńskiego zagrał Patryk Kamiński, ten znalazł się sam na sam z bramkarzem, ale przegrał ten pojedynek. Dwie minuty później Świt odpowiedział. Sprzed pola karnego niecelnie uderzył Krystian Pomorski. Po pół godzinie gry nad bramką gości strzelił Baranowski, a cztery minuty później Maciej Prusinowski uderzył w boczną siatkę. W końcówce Prus poradził sobie z uderzeniami Muszyńskiego i Kamińskiego.

Pięć minut po wznowieniu gry z powietrza uderzył Marcin Kozłowski, ale świetnie interweniował Artur Haluch. W 66 minucie Jakub Kabala zagrał do Kamińskiego, ale pomocnik uderzył nad bramką. Na kwadrans przed końcem meczu z rzutu wolnego na bramkę Ursusa uderzył Michał Steć, ale świetnie poradził sobie z tym uderzeniem Haluch. W 84 minucie w zamieszaniu podbramkowym Piotr Basiuk mocnym uderzeniem pod poprzeczkę otworzył wynik spotkania. Cztery minuty później uderzenie głową Kamińskiego wyłapał Prus. W doliczonym czasie gry minimalnie obok bramki uderzył Robert Słomka.

W następnej kolejce Świt podejmie Huragan Wołomin, natomiast Ursus poszuka przełamania w Lubawie.

15.04.17, 12:00 - Warszawa
III liga: Ursus Warszawa - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:1 (0:0)
Bramka: Basiuk 84
Ursus: 1. Artur Haluch – 16. Jakub Kabala, 3. Adrian Zawadka, 6. Grzegorz Skowroński, 19. Mateusz Baranowski – 11. Maciej Prusinowski (86, 20. Sebastian Bulik), 18. Mychajło Koriażnow (58, 22. Krzysztof Pikus), 5. Robert Słomka, 14. Konrad Szkopiński (73, 21. Piotr Maślanka), 10. Patryk Kamiński – 9. Mateusz Muszyński (88, 23. Mateusz Łuczyk)
Świt: 1. Mateusz Prus – 37. Rafał Maciejewski (77, 33. Piotr Basiuk), 25. Kamil Dankowski, 3. Sebastian Cuch, 8. Dawid Jabłoński, 7. Michał Steć, 10. Marcin Kozłowski (80, 13. Konrad Karaszewski), 4. Krystian Pomorski, 15. Kamil Wolski (86 Michał Dewnowski), 11. Konrad Perzyna, 9. Patryk Szczepański (62, 24. Mariusz Gabrych)


źródło: własne / Ursus Warszawa
Kamil DUMAŁA

Komentarze   

 
0 #3 andrzej 2017-04-16 16:24
Nie bądż taki dobry wujek i nie próbuj udowadniać, że róznica między formą a treścią nie ma znaczenia dla odbiorcy artykułu.
Cytować
 
 
0 #2 Haha 2017-04-16 15:15
Andrzej daj sobie spokój, ledwo sam piszesz poprawnie w naszym języku a innych się czepiasz. Jakoś wszyscy potrafią przeczytać normalnie.
Cytować
 
 
0 #1 andrzej 2017-04-16 13:31
I znów kącik grafomana. Redaktor jak pijany płotu trzyma się żelaznej amerykanskiej zasady : trzymaj odbiorcę informacji w napieciu do samego końca. Tylko, że dziennikarstwo sportowe to nie ten sam gatunek literacki co pisanie thrillera !
Co sie zaś tyczy sportowych popisów piłkarzy Ursusa to opadają nie tylko ręce, ale i pozostałe czlonki też. Nie widać ani światełka w tunelu, ani konca samego tunelu. Własciwie to już nie jest tunel, to poprostu kanał ściekowy, którym płyniemy na samo dno, po to aby znów wypłynąć na powierzchnię ale już w innym osadniku zanieczyszczeń.
Cytować
 

Dodaj komentarz


Dodatkowe informacje