Świt bliżej utrzymania

W meczu inaugurującym 32 kolejkę III ligi łódzko-mazowieckiej Świt Nowy Dwór Mazowiecki wygrał 2:0 z Pilicą Białobrzegi po bramkach Pawła Broniszewskiego i Rafała Maciejewskiego.

Pierwsza połowa nie ułożyła się po myśli Pilicy. Co prawda Świt nie przełamał defensywy pewnych degradacji białobrzeżan, jednak wydarzenie z 37 minuty utrudniło gościom walkę o korzystny rezultat. To właśnie wtedy drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Adrian Karasek.

Od pierwszej minuty drugiej połowy Świt ruszył do zmasowanej ofensywy. W kilku sytuacjach skuteczności zabrakło Piotrowi Krawczykowi, ale bramka dla drużyny Przemysława Cecherza wisiała w powietrzu. W 62 minucie opór Pilicy przełamał Broniszewski po uderzeniu z dystansu. W 88 minucie wynik spotkania ustalił Maciejewski, który wykończył podanie Piotra Basiuka.

We wtorek 31 maja Świt zagra w Łodzi z ŁKS, natomiast Pilica dzień później u siebie z Energią.