Świt stracił punkty w Przysusze

W meczu 31 kolejki III ligi łódzko-mazowieckie Oskar Przysucha zremisował na własnym boisku ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 1:1.

Pierwsze trzydzieści minut tego spotkania toczyło się pod dyktando gości, którzy przyjechali do Przysuchy z zamiarem wywiezienia kompletu punktów. W 25 minucie po rzucie rożnym z bliskiej odległości uderzał Piotr Gurzęda, jednak jego strzał sparował Filip Adamczyk. Trzy minuty później po strzale Piotra Krawczyka tylko słupek uratował gospodarzy przed stratą bramki. Gdy w 30 minucie z dystansu bardzo ładnie przymierzył Patryk Koziara nic już jednak nie było w stanie uchronić beniaminka przed utratą bramki i to goście wyszli na prowadzenie 1:0. Ich szczęście nie trwało zbyt długo, ponieważ w 33 minucie po świetnym dograniu od Piotra Skałbani strzałem w długi róg do remisu doprowadził Grzegorz Obuch. Tuż przed przerwą Oskar mógł wyjść na prowadzenie, gdy po dośrodkowaniu Skałbani głową uderzył Bartłomiej Madej, ale w tej sytuacji świetną interwencją popisał się Dawid Kędra i na przerwę oba zespoły schodziły przy stanie 1:1.

W drugiej połowie, mimo że nie padła żadna brama to przyznać należy, że kibice zgromadzeni na stadionie w Przysusze mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych obejrzeli kawałek dobrego futbolu na solidnym III-ligowym poziomie. Najpierw w 49 minucie świetną okazję dla gości miał Piotr Basiuk, jednak przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Blisko 20 minut później swoją okazję po stronie gospodarzy miał Paweł Maciejczak, jednak jego uderzenie z bliskiej odległości minęło bramkę Świtu. Kwadrans przed końcem blisko szczęścia byli przyjezdni, ale ofiarna interwencja Piotra Kornackiego uratowała gospodarzy przed stratą bramki. W doliczonym czasie gry piłkę na wagę trzech punktów po dograniu od Bartłomieja Włodarczyka miał Madej jednak, jego strzał z 5 metrów obronił bramkarz gości.

W piątek 27 maja o 19:00 Świt podejmie Pilicę Białobrzegi. Z kolei Oskar na swój kolejny mecz poczeka do niedzieli 29 maja, kiedy w Kozienicach zmierzy się z Energią. Początek o godzinie 11:00.