To musiało się tak skończyć

OKS w ostatnich kilku sezonach radził sobie z uciekaniem spod topora. Reforma rozgrywek doprowadziła do relegacji Startu do IV ligi po 5 latach występów w grupie łódzko-mazowieckiej.

Start miał w minionym sezonie trzech trenerów, a właściwie czterech. Grający trener Bartosz Bobrowski ustąpił miejsca Piotrowi Zasadzie, ten wytrzymał w klubie do końca rundy jesiennej. Następnie obowiązki szkoleniowe przejął Dawid Bułka, choć oficjalnie w roli trenera występowała Aneta Gójska.

Problemy finansowo-organizacyjne otwockiego klubu nie są dla nikogo tajemnicą. W rundzie jesiennej OKS dysponował kilkoma zawodnikami ogranymi na III-ligowym szczeblu, jednak w przerwie zimowej także oni poszukali nowych pracodawców. Symptomatyczne było to, że większość z nic zamieniła Start na drużyny występujące w IV lidze. Żółto-czarni załatali dziury pospolitym ruszeniem, dlatego porażki 0:8 z Pelikanem czy 0:6 z Ursusem niespecjalnie dziwiły. W rundzie wiosennej Start zdobył 5 bramek, a stracił 10 razy tyle.

Ciężko wyróżnić choć jednego piłkarza Startu za postawę w minionym sezonie. Mikołaj Tokaj nie schodził poniżej przyzwoitego poziomu w rundzie jesiennej, ale został zimą przechwycony przez Huragan Wołomin. Pozostali zawodnicy będą mieli okazję zapracować na nazwisko w IV lidze. Na ten moment wydaje się, że to odpowiedni poziom dla OKS.

Plus sezonu
+ spadek powinien pozwolić na uleczenie klubowych finansów i odbudowanie kadry w oparciu o otwocką młodzież

Minus sezonu
- niekończące się problemy finansowe i organizacyjne

Podstawowy skład Startu (wg minut): Anusiewicz (1648) - Hrynkiewicz (1350), Borys (2180), Karaś (2318), Musbau (1751) - Bylak (2033), Piekut (2271), Kolibowski (1341), Piotrzkowicz (1697), Łuszczyński (1299) - Tokaj (1358)


MazowieckaPiłka.pl

Dodaj komentarz


Dodatkowe informacje