Żyrka gorsza od Startu

Piłkarze Żyrardowianki mecze ze Startem pożegnali się z kibicami i z III ligą. Ostatnią bramkę dla Żyrki u siebie w tym sezonie zdobył Paweł Jakóbiak.

Pierwsza połowa należała do Startu Otwock, który już w pierwszych minutach mógł zdobyć bramki za sprawą Jarosława Kęski, Pawła Bylaka i Tomasza Karasia. Gospodarze oddali godny odnotowania strzał dopiero w 11 minucie, a jego autorem był Bartosz Drożdżal. Dwie minuty później szybką kontrę lewą stroną przeprowadził Jan Boniowski, który precyzyjnie podał do Pawła Jakóbiaka, a ten oddał celny strzał. W 28 minucie w sytuacji sam na sam z Pawłem Wysockim znalazł się Drożdżal, ale przegrał tę rywalizację. Większość pierwszej połowy optyczna przewaga należała do gospodarzy, którzy jednak nie zdołali tego udokumentować zdobyczą bramkową.

Po zmianie stron ponownie to goście stwarzali zagrożenie pod bramką Mateusza Czarneckiego. Po godzinie gry Przemysław Jakóbiak wykonał rzut rożny, do szybującej piłki najwyżej wyskoczył Rafał Białecki i strzelił prosto w słupek. W odpowiedzi Bylak bez wahania wbiegł w pole karne gospodarzy i zdobył gola. Dość nieoczekiwanie po zdobytej bramce jak z procy wystrzelił bramkarz gości i za obrazę publiczności został napomniany żółtą kartką, by chwilę później za kilka niepotrzebnych słów do sędziego głównego wylecieć z boiska. W 72 minucie rajd od połowy boiska Pawła Jakóbiaka doprowadził do sytuacji sam na sam z Jakubem Dutkowskim i doprowadzeniem do remisu. Niestety, radość trwała zaledwie kilkadziesiąt sekund, gdyż po rozpoczęciu gry Dominik Dukalski dobił żyrardowian i Start znów prowadził. Podopieczni Marka Końki dowieźli wynik do końca i przybliżyli się do utrzymania w III lidze.

Ostatnie spotkanie w sezonie 2013/14 podopieczni Bartosza Kobzy rozegrają w Kutnie z miejscowym MKS. Z kolei Start w 38 kolejce podejmie Sokoła Aleksandrów Łódzki. Oba mecze zastaną rozegrane w niedzielę 8 czerwca o 17.


Raport meczowy

 

MazowieckaPiłka.pl

Dodaj komentarz


Dodatkowe informacje