Patent na Legię II

Start Otwock ma patent na rezerwy warszawskiej Legii. Podopieczni Marka Końki po raz drugi w sezonie poradzili sobie z drugim zespołem mistrzów Polski.

Po przedświątecznej porażce z Wartą Sieradz, Legia II nie planowała kolejnej straty punktów. Podopieczni Jacka Magiery od pierwszej minuty ruszyli do ataków. W 2 minucie Jakub Arak umieścił piłkę w siatce Startu ze spalonego, a kilka chwil później sędzia już nie miał zastrzeżeń do trafienia Wojciecha Kochańskiego. Po bramce mecz się uspokoił. Start dopiero w końcówce połowy zdołał stworzyć zagrożenie pod bramką stołecznego klubu.

W 52 minucie do wyrównania doprowadził Dominik Dukalski. Bramka wprowadziła nerwowość w poczynania Legionistów, co przełożyło się na podyktowanie rzutu karnego dla otwocczan. Pewnym wykonawcą jedenastki był doświadczony Tomasz Karaś. Do końcowego gwizdka sędziego Legia II nie potrafiła znaleźć sposobu na szczelną i mądrze grający Start.

Legia II mimo drugiej porażki utrzymała pozycję lidera III ligi. Start wygrał z rezerwami mistrza Polski po raz drugi w sezonie, a w nagrodę awansował na więcej niż przyzwoite 7 miejsce w tabeli.

 

MazowieckaPiłka.pl

Dodaj komentarz


Dodatkowe informacje