Pogoń wydarła punkt

Pogoń Siedlce zremisowała 1:1 z Radomiakiem Radom. Biało-niebiescy uratowali remis w doliczonym czasie gry po golu Pawła Łydkowskiego.

Pierwsza połowa należała do Radomiaka. Podopieczni Dariusza Banasika od początku ruszyli odważnie na gospodarzy. Efektem zmasowanego ataku był gol Patryka Mikity z 6 minuty. Skrzydłowy Radomiaka celnie główkował po wrzutce Adama Banasiaka. Zieloni szukali drugiej bramki, ale Pogoń nie dała się zaskoczyć. Do przerwy było 1:0 dla gości z Radomia.

Po zmianie stron Pogoniści odżyli. Siedlczanie stworzyli kilka znakomitych szans na wyrównanie (Kamil Walków, Sebastian Pociecha), ale wynik nie ulegał zmianie. W 70 minucie mecz mógł zabić Michał Kaput, ale ostemplował poprzeczkę. Decydującym momentem było wejście Łydkowskiego, który pomimo defensywnych inklinacji powędrował do ofensywy. W drugiej minucie doliczonego czasu gry wychowanek Pogoni wyrównał po strzale z głowy. Dośrodkowywał Dariusz Brągiel. Siedlczanie mogli wygrać, ale w ostatniej akcji meczu Artur Haluch odbił strzał Piotra Marcińca z główki. Pogoń zremisowała 1:1 z Pogonią.

W sobotę 11 maja o 17:00 Pogoń zagra w Częstochowie ze Skrą. O tej samej porze Radomiak podejmie Siarkę Tarnobrzeg.

04.05.19, 17:00 - Siedlce
II liga: Pogoń Siedlce - Radomiak Radom 1:1 (0:1)
Bramki: Łydkowski 90 - Mikita 6
Pogoń: Smołuch - Pazio, Margol, Mesjasz, Olszewski (83 Brągiel) - Bochnak (69 Pociecha), Marciniec, Szymankiewicz (53 Wiktoruk), Rybski (88 Łydkowski), Mójta - Walków
Radomiak: Haluch - Banasiak, Grudniewski, Klabnik, Wawszczyk - Leandro (89 Winsztal), Kaput, Karwot (80 Filipowicz), Makowski, Mikita (82 Bruno Luz) - Sokół (63 Rolinc)