Pogoń podbiła Tarnobrzeg

Pogoń Siedlce wygrała 1:0 w Tarnobrzegu. To 14 mecz biało-niebieskich z rzędu bez porażki.

Pierwsza połowa była dosyć wyrównana. To jednak Pogoń - pomimo licznych osłabień - prezentowała wyższą kulturę gry. Siarka próbowała coś skonstruować w ofensywie, jednak grała zbyt nerwowo. Ciężar walki o utrzymanie przygniótł kilku piłkarzy z Tarnobrzega.

Po przerwie Siarkowcy wyszli z szatni nabuzowani. Defensywa Pogoni nie dała się jednak zaskoczyć. Kluczowa dla losów meczu okazała się 79 minuta. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Bartłomiej Olszewski, a Adam Mesjasz znalazł sposób na wepchnięcie piłki do bramki gospodarzy. Siarka rzuciła się do odrabiania strat. W doliczonym czasie gry tarnobrzeżanie mieli rzut wolny pośredni po błędzie Piotra Smołucha. Kamil Radulj trafił w ofiarnie interweniującego Mesjasza, a chwilę później rezerwowy Kacper Wełniak ostemplował poprzeczkę. Pogoń dowiozła minimalne prowadzenie do końca.

W sobotę 4 maja o 17:00 Pogoń podejmie Radomiaka.

28 kwietnia 2019, 17:00 - Tarnobrzeg
II liga: Siarka Tarnobrzeg - Pogoń Siedlce 0:1 (0:0)
Bramka: Mesjasz 79
Pogoń: Smołuch - Pazio, Margol, Mesjasz, Olszewski - Bochnak (80 Pociecha), Marciniec, Szymankiewicz, Rybski (85 Łydkowski), Brągiel (58 Zając) - Walków