Trzy rożne, trzy gole

Pogoń Siedlce wygrała 2:1 z Górnikiem Łęczna. Wszystkie bramki padły po rzutach rożnych.

Górnicy mogli objąć prowadzenie po błędzie Adama Mesjasza, jednak Dawid Dzięgielewski oddał niecelny strzał. Od tego momentu inicjatywę przejęła Pogoń. W 22 minucie po serii kornerów Bartłomiej Olszewski odszukał Macieja Wichtowskiego, który zmienił tor lotu piłki w ostatniej chwili. Kilka chwil później Dariusz Brągiel mógł zdobyć gola na 2:0, ale bramkarz Górnika spisał się bez zarzutu.

Po przerwie Pogoń kontrolowała losy meczu. W 70 minucie kolejną centrę Olszewskiego spod chorągiewki wykorzystał Tomasz Margol. Górnik podkręcił tempo w końcówce, ale stać go było jedynie na honorowe trafienie Donatasa Nakrosiusa. Dla Pogoni było to 13 mecz z rzędu bez porażki.

W niedzielę 28 kwietnia o 17:00 Pogoń zagra w Tarnobrzegu z Siarką.

24.04.19, 17:00 - Łęczna
II liga: Górnik Łęczna - Pogoń Siedlce 1:2 (0:1)
Bramki: Nakrosius 90 - Wichtowski 22, Margol 70
Pogoń: Smołuch - Pazio, Wichtowski, Mesjasz, Olszewski - Bochnak (88 Łydkowski), Wiktoruk (46 Szymankiewicz), Marciniec, Rybski (61 Margol), Brągiel (78 Pociecha) - Walków