Baraże: Pogoń nieco bliżej I ligi

Garbarnia Kraków oraz Pogoń Siedlce rozpoczęły walkę o miejsce premiowane grą w I lidze w przyszłym sezonie. Dzisiaj rozegrany został pierwszy mecz pomiędzy tymi drużynami.

I-ligowy sezon Pogoń Siedlce zakończyła na piętnastym miejscu. Walka o utrzymanie na zapleczu Ekstraklasy trwała do samego końca. Ostatecznie to właśnie ten zespół był skazany na walkę w barażowym starciu z Garbarnią.

Dzisiaj rozegrany został pierwszy mecz pomiędzy tymi drużynami. W Krakowie gospodarze wyszli na prowadzenie w 20 minucie. Szymon Kiebzak oddał kapitalne uderzenie z kilkunastu metrów, przy którym bramkarz gości nie miał żadnych szans.

To nie był jednak koniec emocji. Pogoń dążyła do wyrównania i w efekcie ten ceł udało się zrealizować w 78 minucie. Wówczas po bardzo dobrze rozegranej akcji Adrian Paluchowski wpisał się na listę strzelców po uderzeniu głową.

Dzięki temu trafieniu mecz zakończył się remisem 1:1. Jest to oczywiście znacznie lepsza sytuacja dla Pogoni, która ma w perspektywie mecz rewanżowy na własnym terenie.

Kolejne spotkanie tych dwóch zespołów rozegrane zostanie w Siedlcach 13 czerwca.

 

gmar, PilkaNozna.pl

Komentarze   

 
#1 andrzej 2018-06-10 00:45
A sprawozdania z meczów jak przypominały kryminały i wybory miss Polonia, tak nadal je przypominają. Wynik do końca trzymany w tajemnicy, jak nazwisko mordercy, lub zdobywczyni tytułu miss. Chyba już czas najwyższy oduczyć się tej maniery ?!
Przypominam: w sporcie obowiązuje zasada podawania wyniku na początku, a reszta to tylko szczegóły mniej lub bardziej istotne, nie wszystkich interesujące w jednakowym stopniu.
Cytować
 

Dodaj komentarz


Dodatkowe informacje