Licencje przyznane. Pogoń zagra w barażu

Komisja Odwoławcza do spraw Licencji Klubowych Polskiego Związki Piłki Nożnej uwzględniła odwołania Bytovii Bytów, Stomilu Olsztyn i Wigier Suwałki i przyznała im licencje na grę w Nice I lidze w sezonie 2018-19.

Najbardziej oczekiwana była decyzja w sprawie Bytovii. Z klubu niedawno wycofał się główny sponsor, który łoży teraz tylko na drużyny młodzieżowe, co spowodowało problemy finansowe bytowian. Z pomocą lokalnych przedsiębiorców klub zdołał zebrać fundusze gwarantujące rozegranie pełnego sezonu w Nice I lidze, więc PZPN przyznał mu licencję. Na klub nałożono jednak nadzór finansowy.

Stomil również otrzymał licencję, ale nałożono na niego karę 25 tysięcy złotych za "naruszenie dyscypliny procesu licencyjnego". Taką samą decyzję podjęto w sprawie Wigier, które dostały jednak pięciokrotnie mniejszą grzywnę. 

Komisja Odwoławcza odrzuciła tylko odwołanie Ruchu Chorzów. "Niebiescy" nie otrzymali licencji, alei tak zostali zdegradowani do II ligi i w przyszłym sezonie nie zagrają w Nice I lidze.

Odwołanie złożyła także Chojniczanka Chojnice, która uznała za niesprawiedliwą karę w wysokości 30 tysięcy złotych. PZPN zmniejszył grzywnę do 7,5 tysięcy złotych i uchylił nadzór finansowy.

Decyzje Komisji oznaczają, że dojdzie do barażów Pogoń Siedlce - Garbarnia Kraków.

 

band, PilkaNozna.pl
Źródło: PZPN

Dodaj komentarz


Dodatkowe informacje