Pogoń w barażu o Nice 1 Ligę

Pogoń Siedlce powalczy z Garbarnią Kraków w barażu o prawo gry w Nice 1 Lidze w przyszłym sezonie.

W grze o utrzymanie były trzy drużyny: Pogoń Siedlce - bezpieczna lokata, Stomil Olsztyn - miejsce barażowe oraz Górnik Łęczna - miejsce spadkowe.

Przed dzisiejszymi spotkaniami różnica pomiędzy czternastą Pogonią a szesnastym Górnikiem wynosiła zaledwie dwa punkty. Zatem jeszcze wszystko mogło się wydarzyć.

Bardzo trudne zadanie mieli piłkarze Stomilu grając na wyjeździe z Chrobrym. Górnik Łęczna znajdował się w dramatycznej sytuacji. Nie tylko zajmował pozycję spadkową, ale grał do tego na wyjeździe z GKS Katowice. Pogoń Siedlce - również na wyjeździe - zmierzyła się z Rakowem Częstochowa.

Po godzinie gry sytuacja w ligowej tabeli pozostawała bez zmian. Co prawda Pogoń przegrywała 0:1, ale przy remisach swoich rywali nadal znajdowała się na bezpiecznej pozycji.

Bardzo ważne wydarzenie dla tej rywalizacji miało miejsce w 77 minucie. To wtedy Marcin Stromecki w prostej sytuacji dobijał piłkę po strzale kolegi. Stomil wyszedł na prowadzenie, dzięki czemu wskoczył na bezpieczną pozycję.

Dzięki temu trafieniu Stomil utrzymał się w I lidze. Pogoń Siedlce po remisie 1:1 z Rakowem Częstochowa będzie walczyć w barażach, natomiast Górnik Łęczna żegna się z zapleczem ekstraklasy.

 

gmar, PilkaNozna.pl

Komentarze   

 
#1 andrzej 2018-06-03 18:04
To w końcu będzie ten baraż, czy nie ?!
Była mowa o tym, że po sezonie "druciaki" rezygnują z gry w I lidze, z powodu utraty głównego sponsora i spadają tylko trzy drużyny, a barażu ma nie być.
Cytować
 

Dodaj komentarz


Dodatkowe informacje