Pogoń bliżej utrzymania

Broniąca się przed spadkiem Pogoń Siedlce podejmowała dzisiaj walczącą o awans Chojniczankę Chojnice. Emocje były gwarantowane.

Obie drużyny znajdowały się na dwóch zupełnie innych biegunach. Pogoń nie była pewna utrzymania, natomiast Chojniczanka miała wciąż realne szanse na awans do Ekstraklasy. Takie okoliczności sprawiały, że emocje mieliśmy gwarantowane w tym starciu.

Mecz lepiej rozpoczął się dla Chojniczanki, która wyszła na prowadzenie w 18 minucie. Wojciech Lisowski dobijał uderzenie jednego z kolegów i nie spudłował w prostej sytuacji.

Końcówka pierwszej odsłony spotkania należała jednak do gospodarzy. W 38 minucie Adrian Paluchowski doprowadził do wyrównania. Ten sam zawodnik kilka minut później dobijał strzał Daniela Chyły, dając miejscowym prowadzenie przed przerwą.

Na początku drugiej części gry Chojniczanka dobrze rozegrała rzut rożny i Tomasz Boczek doprowadził do wyrównania. Ponownie wszystko mogło się jeszcze zdarzyć w tym meczu.

W tym momencie ponownie uaktywnił się Paluchowski, który tego dnia był niezwykle skuteczny. Uderzeniem w 61 minucie zapewnił Pogoni komplet punktów.

Dzisiejsza wygrana znacząco przybliżyła Pogoń do utrzymania w I lidze. Chojniczanka natomiast musi szukać punktów w innych spotkaniach, aby jeszcze włączyć się do walki o awans. Obecnie ekipa z Chojnic plasuje się na czwartej pozycji.

13 maja 2018, 17:00 - Siedlce
Nice 1 Liga: Pogoń Siedlce - Chojniczanka Chojnice 3:2 (2:1)
Bramki: Adrian Paluchowski 38, 45, 61 - Wojciech Lisowski 19, Tomasz Boczek 53
Pogoń: 12. Rafał Misztal - 27. Jakub Szrek, 2. Ziggy Gordon, 14. Mateusz Żytko, 4. Jarosław Ratajczak - 29. Dominik Kun, 8. Daniel Chyła, 10. Grzegorz Tomasiewicz (81, 23. Piotr Mroziński), 18. Andrzej Rybski (69, 17. Przemysław Rodak), 11. Michał Bajdur (83, 35. Dawid Polkowski) - 87. Adrian Paluchowski

 

gmar, PilkaNozna.pl

Dodaj komentarz


Dodatkowe informacje